Duszpasterstwo partnerem Marszu dla Życia i Rodziny

Miło nam poinformować, że Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa dołączyło do grona partnerów XIII Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie, którego organizatorem i koordynatorem jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny (CZiR).

W tym roku Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami aż 150 polskich miast! Dniem kulminacyjnym będzie niedziela 10 czerwca. Tego dnia ulice Warszawy oraz kilkudziesięciu innych miejscowości zapełnią się ludźmi, dla których ochrona ludzkiego życia, małżeństwa i rodziny jest fundamentem i gwarancją pomyślności Polski.

Tak o Marszu mówi jeden z jego organizatorów – ks. Łukasz Chruściel:

„Marsz jest doskonałą formą promowania rodzinnego stylu życia i powołania do ojcostwa i macierzyństwa. Cieszę się, że te marsze mają charakter afirmatywny! Nie wychodzimy na ulice naszych miast przeciwko komuś! Idziemy w kolorowych korowodach by zamanifestować nasze przywiązanie do chrześcijańskiego stylu budowania rodziny na solidnych fundamentach.”

Cały wywiad z ks. Łukaszem dostępny jest pod tym linkiem na witrynie CZiR.

Do udziału w marszach zaproszone są całe rodziny z dziećmi, osoby starsze, duchowni i wszystkie osoby, które pragną publicznie dać wyraz troski o każde ludzkie życie i umocnienie polskich rodzin.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej organizatora www.czir.org, stronie Marszu www.marsz.org oraz w tej informacji  prasowej.

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się 10 czerwca  o godzinie 11 Mszą Świętą w kościele pw. św. Aleksandra (ul. Książęca 21 przy placu Trzech Krzyży), po której około godziny 12:15 uczestnicy przemaszerują z placu Trzech Krzyży na plac Zamkowy.
Zachęcamy do uczestnictwa.

Małżeństwa Pragnące Potomstwa