Dlaczego Marianie?

marianie16 września 2007 r. w Licheniu beatyfikowany został założyciel Zgromadzenia Księży Marianów – o. Stanisław od Jezusa i Maryi Papczyński.   W dekrecie dot. cudu beatyfikacyjnego podano do wiadomości przypadek uzdrowienia dziecka w łonie matki za wstawiennictwem o. Stanisława.

Pod koniec 2007 r.  roku Kasia i Tomek ośmieleni wezwaniem proboszcza parafii MB z Lourdes na warszawskiej Pradze, ks. Tomasza Nowaczka MIC, do podejmowania inicjatyw świeckich w Kościele, poprosili o odprawienie mszy w intencji małżeństw pragnących potomstwa i borykających się z trudnościami na drodze do rodzicielstwa. Podkreślili przy tym poczucie osamotnienia, braku miejsca we wspólnocie Kościoła dla małżeństw niepłodnych, a także potrzebę wsparcia modlitewnego i rozwoju duchowego towarzyszących często długiemu leczeniu. Ksiądz Tomasz poprosił o czas na rozeznanie, a po kilku tygodniach zaproponował comiesięczne odprawianie mszy, salkę na spotkania dla chętnych oraz opiekę duszpasterską 🙂 W styczniu 2008 r. w Sanktuarium MB z Lourdes w Warszawie została odprawiona pierwsza msza w intencji małżeństw niepłodnych.

W grudniu 2010 r. przy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej (również prowadzonym przez Księży Marianów) powstała Poradnia Wsparcia Płodności oferująca konsultacje i leczenie naprotechnologiczne.

 

Zgromadzenie Księży Marianów

Parafia i Sanktuarium MB z Lourdes w Warszawie

Bł. Stanisław od Jezusa i Maryi Papczyński, założyciel Zgromadzenia